RADUNO 2007 - zraz Alfa Romeo
 Ako upútavka na zraz stála už týždeň vopred v POLUSE, na križovatke jeho nákupných galérií, krásna červená Alfa Romeo Brera s lákavou výzvou "VYHRAJ MA NA VÍKEND". Kto chcel, mohol skúsiť šťastie, nás však viac zaujímalo koľko alfistov sa nechá zlákať na zraz.

 V sobotu 13. októbra sa Bratislava prebúdzala do sychravého rána ako vystrihnutého z londýnskej detektívky. Hoci už prvý pohľad z okna neveštil nič dobré, obavy naplno prepukli o pár desiatok minút, keď sa z oblakov spustil hustý dážd. Nálada na bode mrazu, teplota naštastie aspoň o kúsok vyššie. Takto veru deň zrazu nevyzeral ani v najpesimistickejších predstavách. Nezostávalo nič iné ako spoliehať sa na rosničky sľubujúce počas dňa vyčasenie.

 Prvé dejstvo akcie sa odohralo v nákupno-zábavnom centre POLUS. Na strešnom parkovisku sme mali pripravený zaujímavý program nielen pre alfistov čakajúcich na jazdu mestom, ale i pre nezainteresovaných návštevníkov putujúcich za víkendovými nákupmi. Vytrvalý dážď však natoľko zmáčal povrch, že kaskadér s Ducati musel svoju show z pochopiteľných dôvodov odriecť, čím sme prišli o hlavný bod programu, z rovnakých dôvodov sme navyše nemohli využiť ani pripravené ozvučenie. Nepríjemné počasie spôsobilo, že o deviatej hodine, v čase oficiálneho začiatku, postávali vo vyhradenom priestore iba tri autá účastníkov. Nepriaznivé podmienky prinútili k zmene aj členov klubu Ducati, viacerí nás však prišli podporiť aspoň na štyroch kolesách.
  Nebesia však majú Alfu radi, najskôr ustalo mrholenie, potom sa potrhali mraky a áut na parkovisku začalo celkom utešene pribúdať. K úvodným 156-kám a Sportwagonu sa pridali ďalšie Alfy, Crosswagon, novšie 159-ky, 147-ka a celkom na záver 145 aj GT. Ozdobou a hlavnou hviezdou sa však hneď po príchode stali krásne Alfy 2000 Spider Veloce a 2000 GTV. A keď sa na konci plochy ozval sýty chrapľavý barytón prichádzajúcej Alfy GT Junior nevydržalo to ani slniečko a muselo vyzrieť spoza mrakov. Krátko pred jedenástou hodinou sa celá skupina vydala na spanilú jazdu Bratislavou a cez Petržalku a Staré mesto sa presunula do Rače, odkial už smerovala do kameňolomu pod Pezinskou Babou.
Raduno 2007

Raduno 2007

Raduno 2007
Raduno 2007
 Oficiálny program sa začal hneď po príchode účastníkov do hlavného dejiska, najskôr sa však všetci uzimenci zohriali šálkou pripraveného čaju, kávy, či porciou výbornej talianskej polievky minestrone. Potom sa už mohli v hornej časti areálu začať tréningové kolá slalomu. Jazdy medzi kuželkami na rýchlej a náročnej, približne 3/4 kilometra dlhej trati nakoniec účastníkov zaujali tak, že sme sa operatívne rozhodli vyhlásiť ho za hlavný bod programu a ďalšiu disciplínu, šprint, sme ani neotvorili. Počas dňa postupne prichádzali ďalší a ďalší účastníci a tak sme napriek nepriazni počasia celkovo privítali viac než 50 Álf a takmer 100 alfistov a alfistiek.

 Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a tešíme sa na stretnutie na ďalšom ročníku.


Výsledky súťaží

Slalom:

1. Ľubomír Peráček (Alfa Romeo 156 2,4 JTD) 38,20 s
2. Ladislav Tomanovič (Alfa Romeo GT 1,9 JTD) 38,57 s
3. Peter Verdonič (Alfa Romeo Giulia GT 1300 Junior) 39,00 s

 Výkony každého z trojice najrýchlejších odmenil importér, BU Alfa Romeo hodnotnými cenami.

 Najlepší čas 37,52 s dosiahol Roman Neuschl, no kedže túto jazdu neabsolvoval vo svojej Alfe GT, ale v zapožičanej Alfe 147 1,9 JTD Q2 podľa pravidiel sútaže nebol klasifikovaný.
 Prvé miesto medzi hosťami si časom 39,10 s zabezpečil Martin Pavlík z časopisu Nový Automagazín.

Najkrajšia Alfa zrazu:
 Výsledky neboli vyhlásené, pretože hlasy väčšiny účastníkov zvolili na prvé miesto Alfu partnera zrazu, ktorý sa ceny čestne vzdal.


Za pomoc ďakujeme partnerom:
Oficiálnemu dovozcovi Alfa Romeo BU

a firmám
CASPER - ozvučovacia a prezentačná technika
EAA - dovozca olejov SELENIA
autoalfa - dovozca diskov MITO, RVS a FOX RACING, silentblokov POWERFLEXRADUNO 2007 - galéria