Alfa Romeo na autosalóne IAA Frankfurt 2007

 Spoločný pavilón, v ktorom sa talianske značky predstavili bol od prvých momentov naplnený doslova na prasknutie. Jeho atmosfére jednoducho iné expozície konkurovať nemohli.

 Stánku Alfy opäť dominoval superšport 8c Competizone, tentoraz, tak ako na jarnom ženevskom salóne v čiernej farbe. Štandartné modely sa predstavili v jednotlivých líniách personalizačného programu Alfa Unica - Collezione, Vintage a TI. Alfa Spider a GT sa ukázali v blankytnej modrej farbe, pamätníkom pripomínajúcej modré Giulie zo šesťdesiatych rokov, 147 a 159 zasa predstavili novú bielu farbu.

 Ferrari predstavilo nový superšport, F430 Scuderia, o jeho uvedenie sa postaral sám Michael Schumacher. Pod karosériou vychádzajúcou z "bežného" F430 je totiž skrytá najmodernejšia technika priamo odvodená z monopostov F1. Za všetko hovorí čas na skúšobnom okruhu Fiorano, kde F430 Scuderia porazila s náskokom vyše 1s modlu Enzo!

 Maserati sa predstavilo s kompletným výrobným programom. Slávnu históriu značky pripomínal monopost F1 z päťdesiatych rokov. Nemohol samozrejme chýbať superšport MC12, suverén posledných ročníkov šampionátu FIA GT.

 Jedinečná elegancia vládla stánku značky Lancia. Dominoval na ňom model Ypsilon, predstavený výlučne v najluxusnejšnom prevedení MOMO Design. Neopakovateľný štýl...

 Stánok značky FIAT sa niesol v znamení obnovenej 500, emócie však sršia i z modelu Grande Punto Abarth. Veď v prevedení SS disponuje výkonom 180 koní. Nemohol chýbať ani model Bravo poháňaný novovyvinutým preplňovaným motorom 1,4 T-JET. Mimoriadnu úlohu Fiatu v konštrukcii motorov dokumentovala Panda Aria poháňaná unikátnym dvojvalcom s plne variabilným časovaním sacích ventilov patentovaným systémom UNIAIR. K dostatočnému výkonu z necelého litra objemu mu pomáha preplňovanie turbodúchadlom.

 Viacero Ferrari bolo pochopiteľne vystavených i v expozíciách prestížnych úpravcov ako Novitec či Hamann, ktorý sa odhodlal použiť stále módnejšiu matnú farbu. Milo prekvapil aj Fiat 500 decentne modifikovaný firmou MS DESIGN, na diskoch značky RVS. Zaujímavo pôsobila i červená pneumatika Pirelli PZero Rosso.